Ana Sayfa Felsefe Yazıları Terazi Burcu Genel Özellikleri

Terazi Burcu Genel Özellikleri

0

terazi_burcu_ozellikleri-.jpg” border=”0″ align=”left” />(24 Eylül-23 Ekim)

Yönetici Gezegeni: Venüs
Grup: Öncü
Elementi: Hava
Renk: Pastel renkler
Pozitif kaliteleri: Cesur, samimi, enerjik, özgürlüğüne çok düşkün, spontan, maceracı ve girişken, başkalarına heves veren kişilik, çocuksu heyecan
Olumsuz ve zayıf yanları: Acelecilik, egoizm, her şeyi hemen anında istemek ve hemen tepki vermek.
Enerji Merkezi: Kalp çakra.

Terazi burcu denge ve adalet burcu olarak bilinir. Teraziler çevrelerinde uyum ve barışçıl bir atmosfer yaratma konusunda yeteneklidirler. İlişkilerinden olumlu bir sonuç çıkarabileceklerine inanırlar. Adalet duyguları fazlasıyla gelişmiş olduğu için haksızlıklara dayanamazlar ve bu yolda hemen tepki verebilirler. Bu burçtan pek çok sosyal alanda eylemci ya da hukukçu çıkar.
Terazilerde çevrelerin güzellik yaratma kabiliyeti vardır. Aynı zamanda sanat ve güzellik duygusu hayatlarında önemli bir yer tutar. Adeta dokundukları her şeye rafine bir güzellik ve uyum getirebilirler. Dekorasyonda yeteneklidirler.
Terazi burcu kendisinden önce başkalarına odaklanabilen bir burçtur. İşbirliğine, ortaklıklara her zaman açık durabilirler. İdeal eşler ve ortaklardır. Yalnız kalmak onlara göre değildir.
Teraziler iyi kalpli ve güvenilir insanlardır. Herşeyin barış denge ve uyum içinde olduğu, adil olan bir dünya ararlar. Başkalarının görüşlerini dinleyen ama aynı zamanda araştıran entelektüel kişilerdir. Ruhbilim, psikoloji, felsefe ilgilerini çeker.
Kararsız kalmak  ve sürekli bir denge bulamamak zayıf yanlarını oluşturur. Başkalarının fikirlerinde kolayca etkilenebilirler.
Ama yine de terazi bir hava grubu burcu olduğu için derin duygulara kendilerini çok kaptırmaz objektif kalabilirler.
Terazi burçlarını yöneten Venüs, aynı zamanda kalp çakramızı da yönetiyor.
Kalp çakra en üstün sevgi duygularının çakrasıdır.
Güzel çalışan bir kalp çakrayla kişi sevgi gezegeni Venüsün enerjisini çevresine çok güzel yansıtabilir. Çevresine güzellik katabilir. Kalp çakralarını geliştirdikçe, Terazi burçları sadece maddi olarak çevrelerini güzelleştirmek değil, aynı zamanda insanları, hatta dünyayı güzelleştirebilecek bir vizyona ve güce sahip olabilirler.